Kategorie:

Modele anatomiczne nie wyłącznie do nauki anatomii, jednak też weterynaryjne.

Avatar
Opublikowane przez kasia

Modele anatomiczne możemy nabyć w specjalnych sklepach. Przecież nie są to jedynie modele anatomiczne poszczególnych elementów ciała na których uczą się przyszli lekarze także poznają anatomie. Występują także modele anatomiczne zwierząt, które służą do edukacji lekarzy weterynarii. Wbrew pozorom wybór modeli anatomicznych jest niezwykle duży. Najbardziej znane są zaawansowane fantomy kota do edukacji resuscytacji krążeniowo-oddechowe. Uczniowie mogą się na nich nauczyć:

  • nowych metod RKO
  • bandażowania
  • wkłuć żylnych w kilku miejscach.
  • treningu anestezjologicznego,
  • reanimacji usta – pysk,
  • umieszczenia rurki intubacyjnej,
  • wentylacji ręcznej
  • uciski klatki piersiowej.

Są to modele anatomiczne, na których można niewątpliwie wiele się nauczyć. Możemy jednocześnie kupić lecz i tylko tąż np łapkę psa do szkoły robienia zastrzyków i wkłuć dożylnych. Stanowią one dużo dokładnie odzwierciedlone, dzięki czemu uczeń w prosty sposób nauczy się praktycznie wykorzystać swoją wiedzę. Osteoporoza, myślicie, że to choroba tylko ludzi niestety nie. Modele anatomiczne, jakie przedstawiają przebieg choroby również jego poziomy u psa. Składa się on w sumie z 4 modeli. Pierwsze modele anatomiczne mają zdrowe kolano ze wszystkim formami jak ścięgna itd. Inne prezentują zwyrodnienie stawów od najmniej dotkniętego chorobą do etapu bardzo zaawansowanego. Modele anatomiczne stomatologiczne zwierząt. Należą one do także szczególnie rozpowszechnionych również interesujących. Co łączą: Sztuczne zęby i kości otoczone miękką gumą i wyposażony jest w zaczep i skrzydło oraz dwa zestawy szczęk. Posiada wymienny zestaw RTG i zestawy do scalingu. Te modele anatomiczne są niezwykle interesująco zrobione również pozwalają przyszłemu weterynarzowi przeprowadzenie doskonałego zbadania i wyczyszczenie jamy ustnej. Posiadają także ramię mocujące, dzięki czemu potrafimy pysk psa położyć w dowolnym miejscu także nauczyć się wykonywać zabiegi.
Tak jak i u mężczyzn modele anatomiczne zwierząt potrafią być powiększone. Niektóre zwierzęta są tak niewielkie i żeby odtworzyć ich elementy powinno się je zwiększyć. Takim przypadkiem może być przykład głowy komara. Jest on powiększony aż 80 razy. Pokazuje on struktury aparatu gębowego kłująco-ssącego. Inne modele anatomiczne powiększane to np mrówka 30x powiększona.

Znakomicie nadaje się do celów demonstracyjnych lub pokazowych. Kolorowe modele anatomiczne potrafimy nabyć np jak model stopy konia. Występuje on w kilku rodzajach i jest wydrukowany jako projekt 3d. Jak postrzegamy modele anatomiczne zwierząt cieszą się także niezwykle wielkim zaangażowaniem. Wybór jest naprawdę duży. Jeżeli nie zajdziemy – modele anatomiczne, jakie nam pasują zawsze potrafimy złożyć prywatne zamówienie. Wtedy modele anatomiczne są robione dla nas biorąc pod uwagę to co dla nas najistotniejsze. Musimy jednak pamiętać, iż takie modele anatomiczne nie będą podlegać zwrotom. Jednak wybierajmy sprawdzone i reklamowane spółki, jakie są od lat na krajowym rynku.